BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


23 Temmuz 2018

5 Adımda İz Bırakan Yaz Sofraları

Yaz Ruhu Masalara Dokunuyor
5 Adımda İz Bırakan Yaz Sofraları

masa

Sıcak hava, uzun sohbetler ve stil sahibi bir masa birleştiğinde kuşkusuz keyifli bir yaz günü çıkar ortaya. Monotonluktan çıkmak, enerjileri yenilemek ve yazın hafifliğini hissedebilmek için masa dekorasyonlarına biraz zaman ayırmak yeterli.

masa

Bulunduğunuz yere yaz tazeliği ve ferahlığı getirmenin en kolay ve eğlenceli yolu, kesinlikle sofralardan geçiyor. Unutmadan, sadece bir davet değil, basit bir öğlen yemeği de yaz ruhuna bürünebilmeyi hak etmeli.

Tabaklar

Sofraların en ilgi çeken misafirleri olan tabaklar, birçok farklı seçenek sayesinde eşsiz konseptler yaratmayı da mümkün kılıyor. Sofra konseptini belirleyen anahtar ürünlerin tabaklar olmasının sebebi, şüphesiz sofradaki dominant konumları. 


Pastel ve nötr renkler tercih edildiğinde dekoratif ürünler ile sofraya renk katmak kolaylaşırken, renkli tabaklar kullanıldığında sofranın geri kalanını biraz daha sakin bırakmak göz yormayan stil sahibi masalar yaratabilmek için önemli.


masa

Bardaklar

Sofralara boyut ekleyen, ışıldamasını sağlayan ve kalabalıklaştıran bardaklar, yaz ruhuna kolaylıkla uyum sağlayan ürünlerden.

bardak

Masadaki diğer ürünlerin ön plana çıkması için nerdeyse görülmez derecede yalın versiyonları da tercih edilebildiği gibi, çok renkli, dikkat çeken ve yaz desenlerine bürünmüş versiyonlarını da sofralara dahil etmek seçenekler arasında.

masa


Çatal/Kaşık/Bıçak

Yaz sofralarına ihtiyaç duyulan enerjiyi verebilmek için alışılmışın biraz dışına çıkıp renkli, farklı tarzda veya farklı materyalden yapılmış çatal/kaşık/bıçak takımlarını sofraya dahil etmek iyi bir fikir olabilir. 


Sofranın aksan renklerini belirlemekte etkin rol oynayan ve sofranın ışıldamasına katkı sağlayan bu takımlar, iddialı yaz masalarının yıldızı olabilir.Örtü/Runner

Masalara arka plan yaratan örtü/runner’lar, dekorasyonun kalbini oluşturan önemli öğelerden. Üzerindeki dekorasyonu ön plana çıkarabildiği gibi, aynı zamanda diğer ürünleri kendine uydurup kendi başına da parlayabiliyorlar.


Yaz desenlerinin çok yakıştığı örtü/runner’lar, materyal seçimlerine göre bambaşka karakterlere bürünebiliyorlar. Farklı desen, materyal ve renk seçimleri ile sadece örtü/runner’larda yapacağınız değişiklik, sofranın geri kalanı aynı kalsa bile bambaşka bir dekorasyon hissiyatı verebiliyor.


Dekor

Bir yaz sofrası için olabilecek en çarpıcı dekor ürünü, şüphesiz mevsim çiçekleri ve yeşil bitkiler. Küçük ve zarif vazolar ile birlikte düşünüldüklerinde sofraya yaz ruhunu getirmek için kesinlikle doğru tercih


Sepetler, fenerler, meyveler, objeler ve mumlar ise yaz sofralarını tamamlayan dekor ürünlerinin başında geliyor. Kuru lavanta ve kekik gibi müthiş kokular yayan küçük ayrıntılara yer vermek ise her zaman iyi bir fikir.

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Dekorasyonda En Çok Yapılan 5 Hata

6 Eylül 2020

Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

29 Haziran 2020

Yükselen Dekorasyon Trendi : Pampas Otu

3 Haziran 2020

Yaygın Kullanılan 9 Ahşap Türü ve Özellikleri

25 Mayıs 2020

Göz Alıcı Balkon/Teras Dekorasyonu için 7 Adım

16 Mayıs 2020