BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


29 Eylül 2018

İlham Veren Salon Dekorasyonları

Tarzın Gücüne İnanmak
İlham Veren Salon Dekorasyonları

Evdeki şüphesiz en çok zaman geçirilen oda olan salon, rahatlık, fonksiyon ve görsellik açısından tatmin edici olmalı. Bu öğelerden herhangi birinin ağır bastığı durumlar sadece mekanın ahengini bozmakla kalmıyor, aynı zamanda yaşanılan tecrübeyi de kötü etkiliyor.

Kişinin zaman geçirdiği mekanda kendine ait izler bulabilmesi ile perçinlenen aidiyet hissi, zamanla mekan ile güçlü bağlar kurulabilmesinin de sebebi. Sizi iyi hissettiren her bir öğe, küçük de olsa mutlaka dekorasyonunuzun bir parçası olmalı.

Dünyanın dört bir yanından derlenen birbirinden başarılı dekorasyonlara sahip bu salonlar, ideal yaşam alanınızı kurgularken ilham rehberiniz olmaya aday.

Bu sürecin zorlukları gözünüzü korkutmasın. Eğer bir tasarımcı yönlendirmesine ihtiyaç duyarsanız, seçtiğiniz tasarımcı ile projenizi online olarak başlatabilir, hayal ettiğiniz mekana bir an önce kavuşabilirsiniz:
https://bit.ly/2DJsqvf

#1 Rafine ve Maskülen 


Bollo sandalyeler, Fogia. Togo kanepe, Ligne Roset.
Dekorasyonu Simone Haag tarafından tamamlanmış olan bu muhteşem ev, Fransız esintilerinin eklektik öğeler ile harmanlanmasının göz alıcı bir sonucu. Mekanın sert ve güçlü mimarisinin yarattığı maskülen havanın, yumuşak tekstürler ve yuvarlak hatlar ile buluşması ise dekorasyonu başarıyla dengeliyor. 

Cab sandalyeler, Cassina. Branchflower aydınlatma, Giffin. ‘Riven’ tablo, Ian Rayer Smith.


Softly kanepe, Ligne Roset. Mermer masa, Patricia Urquiola.

#2 Zamansız ve Güçlü 


Stephen Akehurst tarafından tasarlanan Edward devrinden yadigar bu ev, tarihi dokusuna contemporary detaylar eklenerek hayat bulan bir dekorasyon barındırıyor. Güçlü renklerin ve desenlerin eşliğinde genele yayılan antika ve yeni obje kombinasyonları, mekanda müze rüzgarları esmesinin de en büyük nedeni.


Bentwood sandalyeler, Thonet. Gray 50 çalışma masası, Gervasoni. Jade sehpa, Zuster.

Pineapple abajur, Leonard Joel Auctions. Abajur başlığı, Florence Broadhurst. Tablo, Gil Jamieson.

#3 Romantik ve Eklektik 

Amanda Coutts tasarımı olan bu romantik ev, katmanlandırılmış tarih öğeleri ile zenginleştirilmiş, vintage ve antik mobilyaların birlikteliği ile müthiş bir ambiyansa kavuşmuş küçük bir aile evi. Duvarları süsleyen farklı tekstürler, tarihin izini taşıyan ikinci el mobilyalar ve ışıltılı kristal avizelerin romantik dekorasyonla birleşimi kesinlikle göz alıcı.Mobilya ve aksesuarların çoğu aile yadigarı.

#4 Retro ve Bohem


‘Seated Woman’ tapestry, Pablo Picasso. 

Kurt Falkenstein tasarımı ile hayat bulan bu apartman dairesi, kapılarını muazzam bir yaşam alanına açıyor. Mid century mobilyalar ve bohem aksesuarlar ile birlikte ‘Jungle’ olarak nitelendirilebilecek çeşitlilikte bitkiler barındıran salon, 90’ların ruhunu günümüzde yaşatıyor.


Eames Group Sandalye, Herman Miller. Airia masa ve dolap, Living Edge. 

Yemek masası ve sandalyeleri, Dust Vintage Spaces.

#5 Rustik ve Antik 


Lynda Gardener imzalı bu ev, yıllar boyu dünyanın dört bir yanından toplanmış harika tabloların oluşturduğu ahenk ile zenginleşirken, gücünü de antikanın yaşanmışlığından alıyor. Yıkanmış keten, beyaz ve grilerden oluşan natürel renk paleti ve antik aksesuarların birlikteliği ile zamanda yolculuğa çıkmak mümkün.Paris, İstanbul, Melbourne ve Amsterdam'dan satın alınan tablolar.

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Dekorasyonda En Çok Yapılan 5 Hata

6 Eylül 2020

Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

29 Haziran 2020

Yükselen Dekorasyon Trendi : Pampas Otu

3 Haziran 2020

Yaygın Kullanılan 9 Ahşap Türü ve Özellikleri

25 Mayıs 2020

Göz Alıcı Balkon/Teras Dekorasyonu için 7 Adım

16 Mayıs 2020