BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


27 Ekim 2018

‘Korkunç’ Şıklık İçin 8 Halloween Önerisi

İz Bırakan Davetler İçin
‘Korkunç’ Şıklık İçin 8 Halloween Önerisi

Her sene 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı’nın (Halloween) kökeni, 2000 yıl önce İrlanda, İngiltere ve Fransa’nın bir bölümünde yaşamış olan Kelt halkına dayanıyor. Senenin karanlık bölümünün geldiğini işaret eden 1 Kasım, Kelt’lerin yeni yıllarını kutladıkları gün. Bir gün öncesi olan 31 Ekim ise, ölüler ve fanilerin arasındaki sınırın kalktığına inandıkları ve ölülerin dünyada dolaştığını düşündükleri festival günü. Günümüze Cadılar Bayramı olarak gelmiş ve temasını eğlenceye çevirmiş bu Kelt festivali, dünya genelinde korku temalı gösterişli partilerin yapılıyor olmasının sebebi. 

Çoğunlukla karikatürize edilmiş korkunç temalar görmeye alıştığımız bu günü şık bir davete dönüştürmek için plastik iskeletlerden ve acele oyulmuş balkabaklarından biraz uzaklaşmak gerekiyor. Konuklar üzerinde sofistike bir gerilim yaratmak ve iz bırakan bir dekora imza atmak için sadece birkaç ipucu yeterli.

Koyu Renklerin Hakimiyeti


Koyu bir fon metalik ışıltılarla desteklendiğinde, gizemli bir hava yaratmak oldukça kolaylaşıyor. Koyu mürdüm, turuncu ve yeşil tonlarının hareketlendirdiği bir masa için Cadılar Bayramı ruhunu en güzel yansıtan baskın renk, kuşkusuz siyah.

Sahnede Balkabağı


Korkunç olması için çaba sarf edilmiş balkabakları yerine, temanın olmazsa olmazlarını bir üst seviyeye taşımak iyi bir fikir olabilir. Kaliteli bir kumaş ile kısmen örtülü ve üzerinde gösterişli süs eşyaları olan bir balkabağı, tekinsiz bir ambiyansın baş kahramanı olmak için kesinlikle güçlü bir aday.

Loş Ambiyans


Ürkütücü bir atmosferin en büyük destekçisi olarak yetersiz ışık kaynakları gösterilebilir. Genel aydınlatmaları unutmak ve olabildiğince fazla tarzda mum ışığını dekorasyona dahil etmek Cadılar Bayramı temasının altını çizmek için fazlasıyla yeterli. 

Ürkütücü Klasikler


Hayalet, örümcek, iskelet gibi klasik Cadılar Bayramı simgelerini farklı şekillerde yorumlamak, yemekler için oldukça etkileyici olabiliyor. Göz alıcı bir pasta tasarımı, şık bir peynir tabağı veya ana yemeklerde kullanılmak üzere tasarlanmış ufak tefek figürler, tema dahilinde harikalar yaratmanın en kolay yolu.

Sofistike Çiçekler


Koyu renk temaya katman eklemek ve boyut kazandırmak için yine koyu tonların hakimiyetinde egzajere bir çiçek aranjmanı, şüphesiz müthiş bir fikir. Genellikle Cadılar Bayramı’nda görmeye alışık olmadığımız çiçekler, iddialı bir etki için kesinlikle dekorda yerini almalı.

Tekinsiz Antika Dokunuş


Zamansız antika parçalar, mekanda hüküm süren gizeme etki eden faktörlerin başında gelebiliyor. Sofrada mumların ve çiçeklerin etraflarına eklenebilecek maske ve saat gibi objeler, zamanda yolculuk yapmak ve farklı duygulara sebebiyet vermek için bire bir.

Notlar ve Kartlar


Tema dahilinde küçük yönlendirmeler kişiselleştirilmiş bir davetin olmazsa olmazlarından. Bu sebeple mekanın çeşitli yerlerine yerleştirilen notlar, misafirleri geceye hazırlamanın en etkili yollarından biri. Ürkütücü bir el yazısı ile sofraya konumlandırılmış masa kartları, harika bir tercih olabilir.

İçilebilen Gizem


Gece boyunca servis edilecek içeceklerin sunumlarını farklılaştırmak ve görselliği ön plana çıkarmak için küçük dokunuşlar yeterli. Yenilebilen koyu renkli çiçekler, koyu renkli meyveler ve kuru meyve dilimleri ile zenginleştirilebilecek içeceklerin kuru buz ile servisi, kesinlikle baş döndürücü bir tercih.


ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Dekorasyonda En Çok Yapılan 5 Hata

6 Eylül 2020

Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

29 Haziran 2020

Yükselen Dekorasyon Trendi : Pampas Otu

3 Haziran 2020

Yaygın Kullanılan 9 Ahşap Türü ve Özellikleri

25 Mayıs 2020

Göz Alıcı Balkon/Teras Dekorasyonu için 7 Adım

16 Mayıs 2020