BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


10 Aralık 2018

İskandinav Tarzı Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Yeni Yıl Coşkusunun Minimal Hali
İskandinav Tarzı Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Soğuğu estetikle şüphesiz en güzel harmanlayan dekorasyon tarzı olan İskandinav, kış mevsiminde ve özellikle yılbaşı yaklaşırken ilk başvurulan ilham kaynağı oluyor. Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ‘Hygge’ kavramı evlere sıcaklık getirmek amacıyla tüm İskandinav dekorasyonlarının alt metnini oluştururken, soğuğun şık ve rafine yorumları her zaman merak konusu.

2019’u karşılamak üzere olduğumuz bu zamanlarda mekanlarda yapılacak ufak değişiklikler yeni başlangıçları sembolize etmenin ve mevcut enerjimizi yenilemenin en güzel yolu. Yeni yıl ruhunun coşkusunu yansıtan dekorasyon ipuçları ile İskandinav tarzının inceliklerini mekanlara taşımak çok kolay.

Gümüş ve Beyaz

Yeni yıl dekorasyonunu denince akla her zaman ilk olarak yılbaşı ağacı geliyor. Beyaz ve gümüş süslemeler ile dekore edilmiş bir ağaç, mekana aydınlık ve ışıltılı bir hava vermek için müthiş bir tercih. Çam ağacındaki kar birikintilerini betimleyen bu renkler, soğuğun en naif yorumlarından biri.

white decor

minimal tree

Kağıt Süslemeler

Bir ‘Kendin Yap’ (DIY) projesi olarak da eğlenceli bir aktiviteye dönüştürülebilecek kağıt süslemeler, mekana boyut kazandırmanın ve temaya dikkat çekmenin en güzel yollarından biri. 

stars


Kapı Çelenkleri

Çoğunlukla çelenk formunda kapılara asılan bu süs, antik Roma’dan kaldığına inanılan ve sonsuz yaşam döngüsünü sembolize eden bir dekor. Kapılar haricinde duvarlarda da kullanılan bu çelenkler, çam gibi kolay bozulmayan bitkilerden hazırlanıyor ve süsleniyor.
Dekor

Minimal dekoratif objeler, İskandinav yılbaşı dekorunun olmazsa olmazları. Çam dallarının farklı versiyonları kullanılarak yapılan bu objeleri hazırlamak da oldukça kolay.Masa

İskandinav tarzı sade ve etkileyici bir yeni yıl masası için birkaç noktaya dikkat etmek yeterli. Dekoratif objeler ile hareketlenebilecek masada örtü kullanmamak, farklı boyutlarda mum tercih etmek, çam benzeri bitkilere yer vermek ve genel olarak çok farklı renk kombinasyonlarından kaçınmak önemli.

table


Alternatif Yılbaşı Ağaçları

Yılbaşı ağacı kurmak yerine duvarlara yılbaşı ruhunu yansıtmak, İskandinav tarzında oldukça popüler. Özellikle daha dar mekanlar için tercih edilebilecek bu tasarım için kuru dallar ile ağaç formu verilip süslemeler yapılabileceği gibi, çam dalları ile de aynı görselliğe ulaşmak mümkün. #flamingiohint : Buz Mumlukları


*Plastik bir kabın dörtte üçünü su ile doldurun.

*Daha küçük bir kabı, büyük kabın içinde durabilecek kadar taş ile doldurun ve büyük kabın ortasına yerleştirin.

*Çam, kızılcık ve kozalak gibi dekoratif objeleri suyun içine ekleyin.

*Buzluğunuzda veya (yeterince soğuksa) açık havada su donana kadar bekletin.

*Sonraki gün büyük kabı buzdan ayrılana kadar hızlıca sıcak suya batırın.

*Küçük kaptaki taşları alın ve sıcak suyu içine doldurup kabın buzdan ayrılmasını sağlayın.

Buz mumluklarınız hazır, içine tealight mumluklar koyarak keyfini çıkarabilirsiniz.


ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Dekorasyonda En Çok Yapılan 5 Hata

6 Eylül 2020

Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

29 Haziran 2020

Yükselen Dekorasyon Trendi : Pampas Otu

3 Haziran 2020

Yaygın Kullanılan 9 Ahşap Türü ve Özellikleri

25 Mayıs 2020

Göz Alıcı Balkon/Teras Dekorasyonu için 7 Adım

16 Mayıs 2020