BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


14 Ocak 2019

Her Tarz Dekorasyona Rehber Olacak 7 İpucu

Kurtarıcı Bilgiler ile Dekorasyon Kolaylığı
Her Tarz Dekorasyona Rehber Olacak 7 İpucu

Dekorasyon konusunda yapılabileceklerin sınırsız olması bir çoğumuz için korkutucu olabiliyor. Bu aşamada belli başlı doğru ve yanlışları göz önünde bulundurmak önemli, aksi takdirde seçenekler arasında kaybolmak kaçınılmaz.

Göze hoş gelen, tarzımızı yansıttığını düşündüğümüz ürünleri satın almak belki de işin en kolay kısmı. Bir araya getirme aşamasında yaşanılan problemler ise çok uzun süren dekorasyon süreçleri ile sonuçlanabiliyor. Olası sorunları engellemek ve hayatı kolaylaştırabilmek için birkaç ipucuyu göz önünde bulundurmak tüm dekorasyon sürecini eğlenceli bir yolculuğa dönüştürmek için yeterli.

Çarpıcı Küçük MekanlarKüçük mekanları daha büyük göstermek için açık renk tonları kullanmak ve az sayıda mobilya/aksesuar tercih etmek akla daha yatkın gibi gelse de, bu alanlarda fark yaratabilmek için tam tersini yapmak gerekiyor. İddialı duvar kağıtları, obje, mobilya ve aksesuarlar ile etkileyici dekorasyonlar yaratmak küçük ölçekli alanlar için çok kolay. Alan büyüdükçe, dekorasyonun yorucu olma tehlikesi de bir o kadar artıyor.

Farklı Dönemleri KarıştırmakFarklı dönem mobilya/dekorasyon ürünlerini karıştırmak, mekanlara derinlik katmanın en kolay yollarından biri. Eski ve yeninin oluşturacağı kontrast, dekorasyonu heyecanlı tutmak ve ilgi çekmek için önemli.

Tavana Kadar RafMekana karakter katmanın bir yolu olarak tercih edilebilecek bu seçim, iddialı ve bol tekstürlü bir görsellik yarattığı için bir çok dekorasyonun vazgeçilmezi. Hem okuma alışkanlığının altını çizmesi hem de bol depolama alanı sağlaması nedeniyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Organiğe Giden Otantik YolSon zamanlarda hayatın her alanında sadeleşmeye ve doğallığa yöneltilen bakış açısı, dekorasyonda da oldukça etkili. Organiğe verilen önemin tasarımda da hissedilmesi, otantik birtakım materyalleri de ön plana çıkarıyor. Kireç taşı, terracota, mermer ve granit gibi malzemeleri dekorasyonlara dahil etmek, otantik bir mekan ortaya çıkarmak için oldukça etkili.

Karışık SandalyelerDekorasyona hareket katmak ve tekdüzelikten korunmak için yapılabileceklerin en başında farklı tarzda sandalye kullanmak geliyor. Özellikle yemek odalarında dikkat çekici ve geniş ölçekli sandalyeleri masa başlarına konumlandırmak dekorasyonu hareketlendirmek için yeterli.

Aynaların ÇekiciliğiEvin ilk göze çarpan yeri olan antreler, aynaları konumlandırmak için en doğru mekanlardan. Aynadaki yansımadan evin genel dekorasyonu ile ilgili ipucu alınabilmesine ek olarak, bulunduğu yere ışık ve derinlik katmasıyla aynalar ne tarz dekorasyonun vazgeçilmezi.

Şömine VitriniÇalışmayan şömineleri harika vitrinlere çevirmek mümkün. Birçok farklı çaptaki sütun mumları şöminenin içine konumlandırmak ve çeşitli yükseklikteki altlıklar ile desteklemek, zengin ve göz alıcı bir dekorasyon için yeterli.

+ Online Dekorasyon Yardımı

Dekorasyon konusunda profesyonel yardıma internet üzerinden hızlıca ulaşabilmek Flamingio.com ile çok kolay. Bütçeye uygun, en uzunu 7 gün süren ve chat üzerinden tasarımcılar ile konuşmanın mümkün olduğu Flamingio tasarım paketleri ile tanışmak için hemen tıklayın.ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Dekorasyonda En Çok Yapılan 5 Hata

6 Eylül 2020

Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

29 Haziran 2020

Yükselen Dekorasyon Trendi : Pampas Otu

3 Haziran 2020

Yaygın Kullanılan 9 Ahşap Türü ve Özellikleri

25 Mayıs 2020

Göz Alıcı Balkon/Teras Dekorasyonu için 7 Adım

16 Mayıs 2020