BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


2 Şubat 2019

Misafir Tuvaletlerini Etkileyici Kılacak 8 Öneri

Küçük Mekanlarda Büyük Etki
Misafir Tuvaletlerini Etkileyici Kılacak 8 Öneri

Misafirlerin uğrak noktası olan tuvaletler, ev dekorasyonlarında en çok önemsenen odalar arasında dikkat çekiyor. Misafirlere etkileyici bir alan sunmak bir yana, aynı zamanda evin genel atmosferine de güçlü bir etki sağlayabilmek önemli.

Yurtdışında ‘pudra odası’ olarak öne çıkan bu küçük metrekareli alanlar, harikalar yaratmak için son derece elverişli. Küçük dokunuşlar ile büyük değişiklikler yaratmak için biraz ilham gerekli olabilir, derlediğimiz bu 10 misafir tuvaletini inceleyerek sürece başlamak mümkün!

Karışık DesenlerKüçük metrekare avantajını kullanarak farklı desenleri bir arada kullanmak, göz yormadığı gibi harika görselliği de beraberinde getirebiliyor. Özellikle yerleri ve duvarlı farklı desenlerle donatmak, ortaya çıkan güçlü kontrast sayesinde misafir tuvaletinizi ışıldatmak için yeterli.

Degrade GücüDuvarlar için seçilebilecek limitsiz alternatif kafa karışıklığı yaratırsa, oyunuzu zamansız bir tercihten yana kullanabilirsiniz. Tek ton yerine iki ton kullanma opsiyonu yaratan degrade uygulanmış boyalar, mekan ve mobilyalarınız arasında harika bir köprü kuracaktır.

Sonsuz BeyazKüçük metrajlı alanları olduğundan büyük göstermek için etkili bir silah olan beyaz hakimiyeti, misafir tuvaletleri için baştan sona kullanılabilecek müthiş bir fikir. Çağrıştırdığı hijyen ve ferahlık algısı ile beraber düşünüldüğünde bu rengin etki ve vuruculuğu apayrı.

Loş AydınlatmaAtmosferi etkileyici kılmanın yollarından biri de şüphesiz mekandaki doğru ışık ayarı. Çok gün ışığı alan veya güçlü aydınlatmalar kullanılan küçük mekanlar çoğu zaman rahatsızlık sebebi olabiliyor. Aydınlatma düzeyini loş tutmanın en güzel yanı ise, mekanın ambiyansına katılan derinlik.

Farklı AynalarSabah hazırlanırken kullanacağınız bir aynaya bu mekanda ihtiyaç olmadığı için, misafir tuvaleti aynası seçerken daha farklı alternatiflere yönelmek serbest. Oval, yuvarlak veya amorf formlarda tercih edebileceğiniz bu aynaları seçerken, fonksiyonun ikinci planda kalmasında hiç sakınca yok.

GeçirgenlikMisafir tuvaletlerinde genellikle depolama fonksiyonu aranmıyor, bu sebeple lavaboların alt bölümlerini boş bırakmak küçük olan mekanları daha da küçültmenin önüne geçebilir. Bu sebeple geçirgen malzemeler kullanarak bu etkiyi sağlamak mümkün.

Galeri DuvarıMisafir tuvaletlerinin duvarlarını tablolar ile doldurmak ve dekorasyonunu herhangi bir oda ile eş değer tutmak, etkileyici bir ambiyansın anahtarı olabilir. Alışılagelmiş tuvalet tasarımlarının dışına çıkarak misafirlere daha farklı bir alan sunma fikri mutlaka değerlendirilmeli.

Lavabo GösterisiTuvaletin genel tasarımını sade tutarak lavabo gibi bir ana öğeyi kolayca öne çıkarmak mümkün. Konsepte uygun ve fark yaratan bir lavabo tasarımı kendi başına misafir tuvaletinizi bambaşka bir seviyeye çıkarabilir.


ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Dekorasyonda En Çok Yapılan 5 Hata

6 Eylül 2020

Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

29 Haziran 2020

Yükselen Dekorasyon Trendi : Pampas Otu

3 Haziran 2020

Yaygın Kullanılan 9 Ahşap Türü ve Özellikleri

25 Mayıs 2020

Göz Alıcı Balkon/Teras Dekorasyonu için 7 Adım

16 Mayıs 2020