BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


23 Haziran 2019

Avizelerin Yerini Sarkıtlar Alıyor: Trendin 3 Çeşidi

Yükselişteki Aydınlatma Grubu
Avizelerin Yerini Sarkıtlar Alıyor: Trendin 3 Çeşidi

Aydınlatma ürünlerinin doğru kullanıldıkları zaman dekorasyonlara müthiş katkıları olduğu tartışılmaz. Son zamanlarda avizelerin yerini almalarıyla dikkatleri üzerilerine çeken sarkıtlar, eski sınırlı sayıdaki kullanım alanlarını gittikçe genişletiyor. Fonksiyonlarının ötesinde değerli birer dekorasyon öğesi olan bu ürünlerin bir çok farklı çeşidi mevcut.

Dramatik mekanların vazgeçilmezi, sadelikle vuruculuğunu arttıran ‘Mini’ sarkıtlar, kapladığı hacmin yanı sıra mekana kattığı karakter ile göz dolduran ‘Büyük’ sarkıtlar ve son olarak çeşitliliği ve farklı boyutları ile havada hareketi temsil eden ‘Çoklu’ sarkıtları, bu ürün grubunun öne çıkan 3 ana başlığı olarak inceliyoruz.

Mini Sarkıt

Yükselen bir dekorasyon trendi olarak öne çıkan mini sarkıtlar, minimalliğe ve zarifliğe olan dokunuşları ile önceleri İskandinav tarzı ile özdeşleşseler de, artık neredeyse her türlü dekorasyon tarzı için birer vazgeçilmez. Küçük boyutlarına rağmen ilgi çekmeyi başarmaları sebebiyle dramatik ambiyanslara imza atan bu ürünler, uzun kablolar ile anlam kazandıkları için kullanıldıkları alanlardaki tavan yüksekliği oldukça önemli.
Büyük Sarkıt

Her büyük hacimli dekorasyon ürününde olduğu gibi, büyük sarkıtlar da öncelikli olarak hacimleri sebebiyle dikkatleri üzerlerine çekiyor. Havada olmalarının yarattığı konum avantajı bir yana, geniş alana yaydıkları ışık ile dekorasyonların güçlü öğeleri arasında yerlerini alıyorlar. Avizelerin terkedilişlerinin sebebi olarak gösterilen bu sarkıtların doğru kullanıldıklarında mekanın yıldızı olmaları oldukça mümkün.
Çoklu Sarkıt

Genelde 3 veya 4 sarkıtın oluşturduğu çoklu sarkıtlar, farklı boyutları sebebiyle mekana ekledikleri derinlik ile ön plandalar. Minimal bir dekorasyon tarzında dahi kullanılabilen ve her türlü tarzın kendine has bir yorumunun olabildiği bu sarkıtlar, bir çok farklı şekilde kullanılabiliyor. Mekana ekstra boyut, tekstür ve ışık kaynağı eklemek dikkatleri üzerine çeken bir dekorasyon için olmazsa olmazlardan olduğu için, çoklu sarkıtlar yoğunlukla tercih ediliyor.

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Dekorasyonda En Çok Yapılan 5 Hata

6 Eylül 2020

Kadın-Erkek Hemfikir Olunan 5 Dekorasyon Kararı

29 Haziran 2020

Yükselen Dekorasyon Trendi : Pampas Otu

3 Haziran 2020

Yaygın Kullanılan 9 Ahşap Türü ve Özellikleri

25 Mayıs 2020

Göz Alıcı Balkon/Teras Dekorasyonu için 7 Adım

16 Mayıs 2020