BLOG

Flamingio ile hayatı paylaşın!


18 Haziran 2022

Milano Tasarım Haftası'nda Öne Çıkan 7 Koleksiyon

Dünyaca Ünlü Fuarın 60. Yılı
Milano Tasarım Haftası'nda Öne Çıkan 7 Koleksiyon

Her sene tasarım dünyasına yön veren Milano Tasarım Haftası (Salone del Mobile ve Fuori Salone),  pandemi nedeniyle verdiği 2 senelik aranın ardından 2.173 katılımcı ve 2 milyona yakın ziyaretçiyle  7 - 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti.

Bu sene fuarda odak noktaları yaratıcılık, yenilik, doğallık ve sürdürülebilirlik oldu. İşte fark yaratan o koleksiyonlar:

1. Louis Vuitton “Objet Nomades” 


Bu sene Louis Vuitton sektörün tanınan isimleriyle yeni isimlerini bir araya getirerek ev / yaşam kategorisindeki nesneleri tasarlamaya davet etti. Görselde doğadan ve yiyeceklerden ilham alan Campana Kardeşler’in Bulbo sandalyesi bulunuyor.

2. Cassina “Soft Corners”


Çok tanınmayan tasarımcılarla çalışarak her daim modern ve zamanın ötesinde kalmayı başaran İtalyan mobilya devi Cassina, bu sene de bünyesinde farklı tasarımcıları buluşturdu. Destroyers/Builders’dan katılımcı tasarımcı Linda Freya Tangelder'ın yaratıcısı olduğu “Soft Corners” koleksiyonu, taş duvarların birbirine kenetlenen doğasını simgeleyen yumuşak puf ve güçlü bir denge figürü olarak tasarlanan orta sehpa ile dikkatleri üzerine çekti.

3. Dsquared2 - Tamamlayıcı Duvar Kağıdı Koleksiyonu

İkiz kardeşler Dean ve Dan Caten tarafından tasarlanan moda markası Dsquared2, lüks duvar kağıdı üreticisi LONDONART işbirliği ile ilk duvar kağıdı koleksiyonunu piyasaya sürdü. Doğrudan podyumdan alınan görkemli desenleri de içeren koleksiyonda, görseldeki gibi minimal tasarımlara da yer veriliyor.

4. Le Broom “Divine Inspiration“

İngiliz aydınlatma tasarımcısı ve iç mimar Lee Broom, el yapımı ve hazır aydınlatma armatürlerinin yer aldığı koleksiyonunda brütalist mimariyle çevrelenmiş çocukluğunun izlerini yaşatıyor. Tasarımlarını dini aydınlatma ögelerinden aldığı ilhamla destekleyen tasarımcı, ruhani katedral aydınlatmasını cesur brütalist çizgilerle buluşturuyor.

5. Lelièvre Paris "Najd" 

Efsanevi Fransız tekstil markası Lelièvre Paris ve mimar Tristan Auer imzası taşıyan tekstil koleksiyonu "Njad", toprak tonları, geometrik desenleri ve dokulu yüzeyleriyle dikkat çekiyor. Arabistan’ın kalbinde bulunan Njad çölünün izlerine koleksiyonun her parçasında rastlamak mümkün.

6. Arper “Ghia”


İtalyan mobilya üreticisi Arper, boyut, şekil ve kaplama açısından özelleştirilebilen çok yönlü bir dizi masasını tasarım severlerin beğenisine sundu. Hem el emeği olması hem de doğal kaynaklı malzemelerin kullanılmasıyla ilgi odağı olan koleksiyon, modüler kullanım olanaklarıyla bir çok dekorasyonda yer bulmayı amaçlıyor.

7. Zeitraum “Ad All”

Mathias Hahn tarafından tasarlanan Ad All, ahşabı yücelten bir ev aksesuar koleksiyonu olarak dikkat çekiyor. Bu koleksiyonda doğal meşe, meşe rengi lake veya Amerikan ceviz cilalı duvar kancaları, paravanlar, aynalar ve basamaklı tabureler yaşam ve çalışma alanları arasındaki iletişime alan açmayı hedefleyen, her biri değişken fonksiyonlara bürünebilen tasarım öğeleri.

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

SON YAZILAR

Uzay Temalı Dekorasyon Fikirleri

26 Ağustos 2022

Harekete Geçmenizi Sağlayacak Bohem Dekorasyon Fikirleri

19 Ağustos 2022

Evde Rahat Bir Köşe Yaratmak İçin 5 Koltuk Tasarımı

12 Ağustos 2022

5 Eşsiz Duvar Saati Tasarımı

5 Ağustos 2022

Evden Çalışanlar İçin Yatak Odası Fikirleri

29 Temmuz 2022